Obec Nová Sídla

Přejít na obsah

Aktuality

13. února 2020 - Karneval

Srdečně všechny zveme na dětský karneval, který se uskuteční v neděli 1. března 2020 od 14 hodin ve společenské místnosti v patře hasičské zbrojnice v Nových Sídlech.

Bohatá tombola a občerstvení je zajištěno.

13. února 2020 - VÝSLEDKY hlasování o symbolech obce

V rámci hlasování bylo odevzdáno 82 hlasovacích lístků

I. varianta   56 hlasů      II. varianta   26 hlasů

 

3. února 2020 - Akce v regionu na ÚNOR

MAS Litomyšlsko informuje o plánovaných akcích v regionu na únor 2020.

PDF ke stažení zde.

2. února 2020 - Jemná jóga

Každé úterý od 16 do 17 hodin se koná  na sále v hasičské zbrojnici  v Nových Sídlech cvičení jemné jógy s paní Rousovou.   

Vstup je  zdarma.   Další informace naleznete:   zde

1. února 2020 - Kulturní akce knihovny

Obecní knihovna pořádala v sobotu 1.2.2020 zájezd do Východočeského divadla Pardubice na představení "Zamilovaný Shakespeare", které je divadelní adaptací filmového scénáře  Toma Stopparda a Marca Normana.  Návštěva divadla je stále oblíbená, neboť zájezd do divadla se konal již pátý rok v řadě. Letos se zúčastnilo celkem 33 přátel divadla. Na dopravu autobusem nám z rozpočtu přispěla obec - děkujeme!

20. ledna 2020 - !!! U P O Z O R N Ě N Í !!!

Důrazně upozorňujeme občany, že do oranžového kontejneru u obecní kůlny v Nových Sídlech patří pouze biologicky rozložitelný odpad rostlinného původu!
Pokud budou občané do kontejneru opakovaně ukládat jiný odpad než do kontejneru patří, bude kontejner umístěn do obecní kůlny a odpad bude možné ukládat pouze v předem určené termíny!!!
 

14. ledna 2020 - Tříkrálová sbírka 2020

Koleda Tříkrálové sbírky 2020 v rámci naší obce byla sečtena a činí celkem 10 415 Kč (Nová Sídla 9 085 Kč, Sedlíšťka 1 330 Kč). Charita Česká republika děkuje všem dárcům, kteří přispěli. Peníze pomohou potřebným lidem v našem okolí.

14. ledna 2020 - Lněničkův skvělý dřep s činkou. Evropský rekord a evropská medaile

222,5 kilogramu. Nikdo před Patrikem Lněničkou nezvedl v Evropě v jeho kategorii takovou zátěž v disciplíně dřep s činkou.

Osmnáctiletý silák PATRIK LNĚNIČKA žijící v Sedlíšťkách nedaleko Litomyšle a donedávna závodící za klub z Lanškrouna startoval na mistrovství Evropy v klasickém trojboji, které se konalo v litevském Kaunasu. A zaznamenal tam pozoruhodný počin, když se v dorostenecké kategorii do 74 kilogramů zapsal v dřepu s činkou jak do medailové, tak do evropské rekordní listiny.

Zdroj: https://svitavsky.denik.cz/ostatni_region/lnenickuv-skvely-drep-s-cinkou-evropsky-rekord-a-evropska-medaile-20200109.html?fbclid=IwAR2qNSJJcU2pFQXCPP1VtY0TRGIkxwWofwlkoOt1Kx4AD3vlbwaBZ2aLbBo
Zdroj: https://svitavsky.denik.cz/ostatni_region/lnenickuv-skvely-drep-s-cinkou-evropsky-rekord-a-evropska-medaile-20200109.html?fbclid=IwAR2qNSJJcU2pFQXCPP1VtY0TRGIkxwWofwlkoOt1Kx4AD3vlbwaBZ2aLbBo


Zdroj: https://svitavsky.denik.cz/ostatni_region/lnenickuv-skvely-drep-s-cinkou-evropsky-rekord-a-evropska-medaile-20200109.html?fbclid=IwAR2qNSJJcU2pFQXCPP1VtY0TRGIkxwWofwlkoOt1Kx4AD3vlbwaBZ2aLbBo

10. ledna 2020 - Knihovna informuje

Nabízíme k vypůjčení knihy z nového výměnného souboru v počtu 60 kusů.  Tipy na zajímavé knihy z nového souboru najdete ve vývěsce na hasičárně. 

15. prosince 2019 - I nás se týká změna televizního vysílání

V­ celé České republice se mění starý televizní signál na moderní DVB-T2. Tato změna se postupně dotkne všech televizorů, které přijímají pozemní vysílání. A­ tak není na co čekat… Lepší zvuk i ­obraz můžete mít díky DVB-T2 už teď. Připravte se na přeladění včas!

Více informací ZDE

30. listopadu 2019 - NÁVRH vodovod Nová Sídla, Sedlíšťka

V kanceláři obecního úřadu je k dispozici k nahlédnutí a případným připomínkám  NÁVRH nových tras v rámci rekonstrukce vodovodu v Nových Sídlech a v Sedlíšťkách.  Nahlížet do něj můžete v úředních hodinách.

24. listopadu 2019 - Kontejnery na kovy

Na sběrná místa v Nových Sídlech i v Sedlíšťkách byly přidány šedé kontejnery na třídění kovů.

Kovové obaly a předměty, které můžeme třídit jsou například nápojové plechovky, šroubovací uzávěry od nápojů i zavařovacích sklenic, hliníková víčka od jogurtů, fólie od tavených sýrů či čokolád a další celokovové předměty (trubky, hrnce, klíče, hřebíky, ešusy, příbory, hliníkové součástky, kancelářské sponky, ale i vany apod.).
 

VÍCE INFORMACÍ NAJDETE ZDE

3. listopadu 2019 - Evropský rekord? To je další cíl mladého siláka

Zvednout 212,5 kilogramů v dřepu, 120 kilo v benčpresu a 230 kilo v mrtvém tahu? To nejsou výkony z říše fantazie, ale zátěže, jaké zvládl na nedávném mistrovství Moravy dorostu a juniorů v klasickém silovém trojboji PATRIK LNĚNIČKA.
 
Sedmnáctiletý silák žijící v Sedlíšťkách nedaleko Morašic a závodící za klub z Lanškrouna si připsal další skvělý výsledek ve své doposud nedlouhé, ale slibně rozjeté kariéře. Vždyť se tomuto odvětví vážně věnuje rok a půl. „V kategorii dorostenců bylo dvaadvacet závodníků, takže konkurence byla vysoká. Vyhrál bych, i kdybych startoval mezi juniory, i ty bych všechny porazil,“ říká Patrik Lněnička, který si vysloužil nominaci na listopadové mistrovství Evropy v Litvě.
 
Zdroj: https://svitavsky.denik.cz/ostatni_region/evropsky-rekord-to-je-dalsi-cil-mladeho-silaka-20191011.html

 

28. října 2019 - Aktuální rozbor pitné vody

Společnost VHOS Moravská Třebová pravidelně zadává do zkušební laboratoře vzorky pitné vody.

Aktuální hodnocení kvality pitné vody (odběr Nová Sídla, 07/2019) najdete zde.

Aktuální hodnocení kvality pitné vody (odběr Sedlíšťka, 10/2019) najdete zde.

15. září 2019 - Použitý kuchyňský olej do odpadu nepatří!

Již od teď můžete použitý kuchyňský olej a tuk odevzdávat do černé popelnice v Nových Sídlech za hasičskou zbrojnicí a v Sedlíšťkách u transformátoru.

Nevylévejte použitý kuchyňský olej do odpadů, šetřete životní prostředí i životnost kanalizace. Stačí olej doma slévat do PET lahví a uzavřené PET lahve vhazovat do nádoby na sběr použitého oleje. Olej je pak určen k ekologické likvidaci.

15. září 2019 - Kotlíkové dotace v Pardubickém kraji

Zamyslete se nad tím, zda doma netopíte ve vašich domech starým kotlem, který by bylo dobré vyměnit. Svět přeje připraveným. Už teď v létě myslete na zimu. Pardubický kraj vyhlásil 5. výzvu na kotlíkové dotace.

Ve středu 4. září 2019 byla vyhlášena 5. výzva v programu kotlíkových dotací od Pardubického kraje. Příjem žádostí o dotaci bude spuštěn v úterý 8. října 2019 v 6:30 hodin . Od 1. září 2022 bude provozování starých kotlů zakázáno, neváhejte využít tuto dotační výzvu.

Informační dopis najdete ZDE.

Aktuální informace k programu kotlíkových dotací včetně kontaktů najdete na www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace.

30. srpna 2019 - Povinné čipování psů

Státní veterinární správa informuje, že od 1. ledna 2020 bude povinné očkování psa proti vzteklině platné pouze v případě, že je pes označený mikročipem. Číslo mikročipu musí být zaznamenáno v dokladu o očkování psa. Štěňata musí být označena mikročipem nejpozději v době prvního očkování proti vzteklině. Mikročipem nemusí být označení psi s jasně čitelným tetováním provedeným před 3. červencem 2011.

30. srpna 2019 - Informujeme občany

Obecní úřad informuje občany, že na úřední desce byl aktualizován seznam vlastníků nemovitostí, u kterých se k 1. srpnu 2019 v katastru nemovitostí vyskytly nesrovnalosti. Občané, kterých se to týká, by se měli přihlásit ke svému vlastnictví uvedené nemovitosti u Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Pokud tak neučiní do 31. prosince 2023, připadne nemovitost do vlastnictví státu. Seznam najdete zde.

15. července 2019 - Nápojové kartony

Nápojové kartony patří do žlutého kontejneru.

Mezi nápojový karton patří krabice od džusu, krabice od vína, krabice od mléčných výrobků, obaly od dětských výživ a pitíček.

NIKDY nevhazujte do kontejneru polohliníkové sáčky například od kávy a potravin v prášku.

Nápojové kartony musí mít vždy vyprázdněný obsah, a až je budete vyhazovat do kontejneru, nezapomeňte je hlavně pořádně sešlápnout!

23. června 2019 - Na Pohodlí má vzniknout zařízení na likvidaci pneu

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že na Pohodlí má vzniknout zařízení na likvidaci pneu. Více informací se dozvíte ZDE.

7. prosince 2018 - Mikulášská besídka

V pátek 7. prosince se konala Mikulášská besídka. Účastníci se sešli v  17 hodin před hasičárnou, kde bylo malé pohoštění a krátký kulturní program. Poté jsme společně rozsvítili náš vánoční smrk před obecním úřadem. Ve společenském sále v hasičské zbrojnici byl pro děti připraven zábavný program a nakonec přišel  Mikuláš se svou družinou a s nadílkou.

13. října 2018 - Výsledky komunálních voleb a 1. a 2. kola senátních voleb

V pátek 5. a v sobotu 6. října proběhly v České republice volby do zastupitelstev obcí a volby do jedné třetiny Senátu ČR.

Výsledky voleb do zastupitelstva obce Nová Sídla najdete zde.

Výsledky 1. kola voleb do Senátu Parlamentu ČR pro obvod Svitavy v okrsku Nová Sídla najdete zde.

Výsledky 2. kola voleb do Senátu Parlamentu ČR pro obvod Svitavy v okrsku Nová Sídla najdete zde.

Opis výsledků najdete také na elektronické úřední desce.

30. července 2018 - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Na cestě v obecním lese bylo nalezeno několik použitých injekčních stříkaček. Důrazně upozorňujeme, že pokud najdete kdekoliv použité injekční stříkačky, jedná a o velmi nebezpečný odpad, se kterým nemanipulujte a nález nahlaste co nejdříve na obecním úřadě. Žádáme rodiče - poučte své děti, jak se zachovat v případě, že použitou injekční stříkačku najdou - aby na ni nesahaly a hned to oznámily dospělé osobě.

8. května 2018 - Aktuální stav záměru "Nová Sídla - úprava stájí pro chov prasat"

Obec Nová Sídla obdržela od Krajského úřadu Pardubického kraje dne 12. 3. 2018 oznámení o zahájení zjišťovacího řízení ve smyslu zákona č. 100/2001Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí k záměru společnosti Drupork Svitavy a.s. „Nová Sídla – úprava stájí pro chov prasat“.Jedná se o výkrmny prasat v Sedlíšťkách, které jsou nyní ve vlastnictví Zemědělského družstva „Růžový palouček“ a nejsou od roku 2009 využívány.

Do 12. 4. 2018 bylo nutné zaslat Krajskému úřadu Pardubického kraje věcné připomínky k tomuto záměru. Zastupitelstvo obce se na zasedání 26. 3. 2018 usneslo, že obec trvá na posouzení daného záměru v plném rozsahu podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí ve smyslu zákona č. 100/2001Sb. Dále zastupitelstvo zpracovalo řadu připomínek k záměru (viz. odkaz níže).

Dne 17. 4. 2018 obdržela obec od Krajského úřadu závěr zjišťovacího řízení ve smyslu zákona č. 100/2001Sb. Na základě zjišťovacího řízení dospěl příslušný úřad k závěru, že záměr „Nová Sídla – úprava stájí pro chov prasat“ může mít významný vliv na životní prostředí a veřejné zdraví, a proto bude posuzován podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí.

Na níže uvedených odkazech najdete kompletní záměr, dokumenty Krajského úřadu Pardubického kraje a diagram, jakým způsobem probíhá (proces EIA) posuzování záměru podle zákona 100/2001Sb.

Záměr "NOVÁ SÍDLA – ÚPRAVY STÁJÍ PRO CHOV PRASAT" Drupork Svitavy, a. s.

Oznámení o zahájení zjišťovacího řízení

Závěr zjišťovacího řízení

Diagram procesu EIA (posuzování vlivů na životní prostředí podle zákona 100/2001Sb.)
 

11. února 2018 - Výsledky 2. kola voleb prezidenta republiky v naší obci

Výsledky voleb 2. kola voleb prezidenta republiky konané ve dnech 26. a 27. ledna 2018 v naší obci najdete na tomto odkazu. Volební účast byla v naší obci 74,44% to znamená, že se zúčastnilo 134 voličů z celkových 180.

16. ledna 2018 - Výsledky 1. kola voleb prezidenta republiky v naší obci

Výsledky voleb 1. kola voleb prezidenta republiky konané ve dnech 12. a 13. ledna 2018 v naší obci najdete na tomto odkazu. Volební účast byla v naší obci 66,67% to znamená, že se zúčastnilo 120 voličů z celkových 180.

22. října 2017 - Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny v naší obci

Výsledky voleb do Poslanecké sněnovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 20. a 21. října 2017 v naší obci najdete na tomto odkazu. Volební účast byla v naší obci 67,04% to znamená, že se zúčastnilo 120 voličů z celkových 179.

27. srpna 2017 - Dětský den 2017

V sobotu 26. června 2017 jsme ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči a s hasiči z obce Čistá uspořádali na sportovním hřišti v Nových Sídlech dětský den. Děti se věnovaly různým soutěžím, malování na obličej a hrály si v mýdlové pěně.

157_img-20170624-143935-1.jpg
158_img-20170624-143939.jpg
159_img-20170624-144005.jpg

21. srpna 2017 - Upozornění Policie ČR na podvodníky

Policie České republiky upozorňuje naše občany v souvislosti s případy dvou majetkových podvodů, které se staly v pátek 18. srpna 2017 na Moravskotřebovsku. Podezřelí měli ze seniorek peníze vylákat pod legendou, že člen jejich rodiny je ve finanční tísni, a že si sám nemůže pro peníze přijít, proto posílá své známé. Legendu si upravují dle aktuální potřeby. Ve zmiňovaných dvou případech se jim touto lstí povedlo vylákat finanční hotovost v částce 280 000 korun. V případě, že budete mít podezření na to, že se v naší obci pohybují podobní podvodníci, volejte linku 158!

Celou zprávu Policie si přečtěte zde.

26. února 2017 - Pořádek na autobusových zastávkách

 

Žádáme občany o udržování pořádku na autobusových zastávkách v Nových Sídlech a v Sedlíšťkách. Na odpadky jsou určeny nainstalované odpadkové koše

17. prosince 2016 - Mikulášská besídka 2016

V pátek 2. prosince 2016 proběhla na sále v hasičské zbrojnici mikulášská besídka. Naživo jsme zazpívali několik vánočních písní a pak jsme společně rozsvítili vánoční strom. Na sále měl pro děti připravené svoje vystoupení kouzelník. Potom dorazil i Mikuláš s čerty a andělem. Ve fotogalerii najdete fotky z akce. Besídka se vydařila, děkujeme za účast a těšíme se na příští rok.

151_dscn1897.jpg
152_dscn1894.jpg
153_dscn1890.jpg

12. června 2016 - Dětský den

V sobotu 4. června 2016 proběhl na hřišti v Nových Sídlech dětský den. Pro děti jsme společně s místními dobrovolnými hasiči připravili řadu zajímavých akcí.

122_dscn1587.jpg
123_dscn1588.jpg
124_dscn1589.jpg

23. ledna 2016 - Bruslení 2015

Ve středu 30. prosince 2015 byl pro občany naší obce rezervovaný led na Zimním stadionu v Litomyšli. Zúčastnilo se téměř 30 lidí, děkujeme za účast a do budoucna se bude akce určitě opakovat.

111_20151230-101726.jpg
112_20151230-101736.jpg
113_20151230-101758.jpg

13. prosince 2015 - Mikulášská besídka 2015

V pátek 4. prosince 2015 proběhla na sále v hasičské zbrojnici mikulášská besídka. V 17 hodin jsme společně rozsvítili vánoční strom. Potom si děti vyrobily zajímavé vánoční ozdoby. Samozřejmě dorazil i Mikuláš s čerty a andělem. Na besídce se sešlo více než 30 dětí. Ve fotogalerii najdete fotky z akce. Besídka se vydařila, děkujeme za účast a těšíme se na příští rok.

76_dscn0680.jpg
77_dscn0684.jpg
78_dscn0686.jpg

13. června 2015 - Dětský den

V sobotu 13. června 2015 od 14 hodin proběhl na zrekonstruovaném hřišti v Nových Sídlech dětský den. Pro děti byly připraveny zábavné hry, děti s rodiči proti sobě hráli fotbalové utkání.

88_609-dscn0245.jpg
89_610-dscn0246.jpg
90_611-dscn0247.jpg

26. dubna 2015 - Projekt G-Obec

Naše obec se díky podpoře Sdružení místních samospráv ČR zapojila do projektu GObec. Jedná se internetovou mapovou on-line aplikaci s přímým dálkovým přístupem do katastru nemovitostí ČÚZK. Geoportál obce Nová Sídla najdete na internetové adrese http://www.gobec.cz/nova-sidla. Server přináší ucelený mapový informační portál, kde lze sjednotit mapové podklady z různých zdrojů (VHOS, ČEZ, O2, kanalizace, dopravní značení, ...) a poskytuje ucelený pohled na spravované území. Více o aplikaci najdete na http://www.gplus.cz.

Aktuality z obce

13. února 2020

Srdečně všechny zveme na dětský karneval, který se uskuteční v neděli 1. března 2020...

13. února 2020

V rámci hlasování bylo odevzdáno 82 hlasovacích lístků I. varianta  ...

3. února 2020

MAS Litomyšlsko informuje o plánovaných akcích v regionu na únor 2020. PDF ke...

2. února 2020

Každé úterý od 16 do 17 hodin se koná  na sále v hasičské zbrojnici  v...

1. února 2020

Obecní knihovna pořádala v sobotu 1.2.2020 zájezd do Východočeského divadla Pardubice na...
Zpravodaj obce
Anketa
Jaký způsob předávání aktualních informací občanům Vám nejvíce vyhovuje?
(lze vybrat více odpovědí)
nástěnky
nástěnky
hlasů: 3
webové stránky - aktuality
webové stránky - aktuality
hlasů: 9
místní rozhlas
místní rozhlas
hlasů: 9
sociální sítě - facebook, ...
sociální sítě - facebook, ...
hlasů: 8
sms zprávy
sms zprávy
hlasů: 3
email
email
hlasů: 7
jiný
jiný
hlasů: 1
Počet hlasujících: 19
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Doporučujeme
GObec mapový server
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2015 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti